Dvidešimt keturių valandų lenktynėse Italijoje – lietuvių desantas

2015-12-02

Dvidešimt keturių valandų lenktynėse Italijoje – lietuvių desantas

2015-12-02

Italijoje, modernioje „Adria Raceway" lenktynių trasoje vyko 24 valandų lenktynės, kuriose tarp dviejų dešimčių komandų dalyvavo ir lietuvių komanda, pasivadinusi „United LT".

Pavadinimas puikiai tinka komandai, kuri susibūrė iš keleto „Eneos 1000 km" lenktynėse dalyvavusių komandų. „Artas Racing" komanda dalyvavo pilna sudėtimi – Artūras Mrazauskas, Dainius Kablys ir Darius Baltramiejūnas. Kadangi lenktynių taisyklės numato, kad vienoje komandoje gali dalyvauti net iki dešimties sportininkų, jie į pagalbą visos paros lenktynėms pasikvietė Arūną Tumą iš „Kaminera" ekipos, Liudą Vaštaką ir Jurij Pukhyy. Lenktynininkai įkalbėjo prie lenktyninio automobilio vairo sėsti ir „Eneos 1000 km" lenktynių organizatorių Darių Jonušį, kuris prieš pora dešimtmečių buvo profesionalus lenktynininkas. Darius prie lenktyninio automobilio vairo sėdo po dvidešimties metų pertraukos.

Septyni lietuviai lenktyniavo unikaliose varžybose, kur visi dalyviai vairuoja visiškai vienodus „Seat Ibiza SC Cupra Cup" automobilius, ruoštus žiedinėms lenktynėms.

„Tai buvo puiki proga palaikyti gerą sportinę formą ruošiantis kitų metų „Eneos 1000 km" lenktynėms. Dar niekada nebuvau dalyvavęs 24 valandų lenktynėse, todėl man tai buvo ir nauja patirtis. Kaip, beje, daugeliui mūsų," – pasakojo Arūnas Tuma.

Šios lenktynės – unikalios daugeliu atžvilgių. Jas labai pamėgo savo lenktynių sezoną pabaigę profesionalūs lenktynininkai, kurie taip palaiko sportinę formą, kol neprasidėjo naujas sezonas. Pavyzdžiui, šių metų „Adria 24 val." lenktynėse dalyvavo gamyklinė „Ferrari" ilgų

distancijų komanda „AF Corse". Žinoma, kadangi sportininkai lenktyniavo „Seat" automobiliais, teko keisti komandos pavadinimą. Lenktyniavo čia ir penkis kartus Pasaulio kartingo čempionas Danilo Rossi.

Danilo Rossi yra ir lietuvio Justo Jonušio treneris, todėl trylikametis taip pat atvažiavo į „Adria" trasą. Šalia žiedinės trasos įrengta ir moderni kartingo trasa, tad tarpuose tarp savo važiavimų 24 val. lenktynėse Danilo Rossi treniravo lietuvį kartingo trasoje.

„Tai buvo labai įdomi patirtis. Man labai patiko moderni trasa – naktį visi posūkiai apšviesti, puikios sąlygos lenktyniauti ir treniruotis, visi dalyvių boksai yra po stogu. Lenktynių atmosfera kažkuo priminė „Eneos 1000 km lenktynes. Kadangi tai nėra kokio nors čempionato etapas, daugumos dalyvių neslėgė įtampa ir tai jautėsi visoje trasoje," – sakė Artūras Mrazauskas.

Lietuviai startavo iš devintos pozicijos.

„United LT" komanda po 24 valandų lenktynių finišavo rikiuotės viduryje – 11 vietoje iš 20 finišavusių komandų.

„Kaip pirmą kartą susibūrusiai komandai, kuri šią trasą pamatė tik atvažiavusi į lenktynes ir važiavome be jokių treniruočių, manau rezultatas tikrai geras. Pagrindinis mūsų uždavinys buvo nerizikuoti ir nesugadinti automobilio bei sukaupti žinių ir patirties tokio pobūdžio lenktynėse, todėl savo rezultatą vertiname puikiai. Su nekantrumu laukiu kitų tokių varžybų," – po finišo juokėsi Darius Baltramiejūnas.

 

⇐ atgal